Volejte

+420 725 536 797

nebo pište

Často kladené otázky o certifikaci ISO 55001

ISO 55001 má tři hlavní oblasti využití. V první řadě slouží jako model k vybudování efektivního systému managementu aktiv.

Dále stanovuje kritéria, která jsou předmětem hodnocení externí auditorskou firmou. Pokud audit prokáže, že jsou požadavky dodržovány správně, může být přikročeno k certifikaci.

A za třetí, standard je ukazatelem, že organizace svůj majetek řídí správně. To může představovat výhodu v případě, kdy se systém managementu aktiv rozhodnou zhodnotit investoři, regulační orgány nebo státní organizace.

ISO 55001 je užitečným nástrojem pro všechny organizace, které chtějí efektivně spravovat svůj majetek. Může se přitom jednat o společnost jakékoli právní formy s jakýmkoli druhem aktiv. Standard je využitelný v různých oborech činnosti, ať už se jedná o výrobní sféru, telekomunikace, energetický průmysl, aerolinky, těžební průmysl nebo třeba dopravní služby.

Pokud se při řízení managementu kvality řídíte normou ISO 9001, s velkou pravděpodobností vám to ulehčí následné dodržování standardu ISO 55001. Požadavky těchto dvou norem mají totiž mnoho společného.

Získejte více informací o možnostech certifikace

Navrhneme řešení přesně pro vaši společnost